Od středy další sněžení

Zatím co dnes nás ovlivňoval frontální systém spojený s tlakovou níží nad Středomořím, od středy tomu tak bude nejspíš znovu. Ve výhledu se pak chystá i fronta ke konci týdne od západu.

Dnes nás ovlivňoval a částečně ještě ovlivňuje frontální systém. Ikdyž předpovědi hovořily o vážnější situaci, vlna srážek přešla Česko mnohem rychleji a stačilo napadnout pouze do 10 cm. Nejčastěji však napadlo jen kolem 5 cm nového sněhu. I tato vrstva sněhu ale způsobovala vážné dopravní komplikace. Na silnicích často leží jen uježděná vrstva sněhu.

Ve středu další vlna srážek

Od středy do pátku nás bude ovlivňovat další tlaková níže, jejíž frontální systém opět dorazí i do Česka. Už nyní se opět hovoří o vydatných srážkách. Napadnout by mělo od 10 do 20 cm, místy až 30 cm. Ovšem každý si dokáže představit jak to asi dopadne. Možná jako dnes, nebo ještě hůř. Na jihovýchodě by se pak mohly objevit i srážky smíšené nebo mrznoucí.

Ke konci týdne další srážky?

Do Česka se najednou přihání nějak hodně front. Už třetí v pořadí je na "seznamu" studená fronta. Ta by měla do Česka přifrčet v neděli nebo v pondělí od západu. Pokud se situace nezmění, opět připadne. O dalších frontách už se zřejmě nemá cenu bavit, ale GFS kreslí jednu za druhou.

Pokud by vydržel chladný ráz počasí a vlny sněhových srážek by pokračovaly, mohly bychom se dočkat i v nížinách vysoké sněhové pokrývky. Po neděli už by mohlo na některých místech ležet od 20 do 40 cm.

Zdroj fotografie: ZDE                                                                             COWS-INSTITUTIONKomentáře k článku

*SUPERCELA* říká
15.01.2013

No jo no, co se dá dělat, situace se změnila bohužel k horší variantě, z této níže pravděpodobně nic nebude, i tak se ale v jižní polovině území něco objevit může. Navíc zima ještě tak úplně nekončí, letos máme zatím nejvyšší sněhovou pokrývku 9 cm, tak doufám že do konce zimi se to ještě zvedne. Pokud by se tak nestalo, byla by to nejnižší sněhová pokrývka v historii mého měření. Nejčastěji jsem ale zaznamenával nejvyšší pokrývku právě až v Únoru. Např. v roce 2010 byl překonán rekord z roku 2006, kdy jsem naměřil 33 cm, na některých místech dokonce až 40 cm. Vůbec nejvyšší pokrývka byla v Olomouci v roce 2001, odhadem kolem 60 cm

venca říká
15.01.2013

ve středu ani ve čtvrtek sněžit nejude ale taky sem si myslel ze bude

tom-791 říká
14.01.2013

No o víkendu nemluvím raději vůbec, ale s tou středou/čtvrtkem bych také byl opatrný, jak píšete. Krásný příklad udělal model GFS, kdy výrazné srážky v tomto období dnes během dne zas zrušil. Rozložení srážky z dnešní vlny bylo do poslední, ale doslova do poslední chvíle, velmi nejisté. To bude zajímavé, TN nám často přináší složité situace.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí