Na Moravě napadlo až 20 cm!

S přechodem okluzní fronty napadlo na některých místech Moravy až 20 cm. Avšak více srážek podle odrazů z meteorologických radiolokátorů spadlo na severní a východní Moravě.

V samotné Olomouci napadlo celkem 14 cm nového sněhu. Celková pokrývka tak činí 22 cm. Když se vydáme asi 15 km východně či severovýchodně od Olomouce sněhová pokrývka se zvedne na 40 cm. Takovou sněhovou nadílku nejspíš čekal málo kdo. Dokonce ani nebyla vydána výstraha na silné sněžení.

Sněhová pokrývka v Olomouci činí 22 cm. Na silnicích se zpočátku vyskytovaly komplikace s neodklizeným sněhem. Na fotografii s 13:00 hodin už je hlavní komunikace čistá, na bočních silnicích však stále zůstává ujetá vrstva sněhu nebo kašovitý až břečkovitý sníh se solí.

Zimní "radovánky" brzy skončí

Na krásně pohádkově zasněženou krajinu se můžeme podívat jen dnes, zítra bude přicházet citelné oteplení od západu a postupně ve středu i déšť. Denní teploty budou šplhat až k 8°C, V Čechách můžou nejvyšší denní teploty vyšplhat až k 12°C a to zejména ve středu. Sníh tak z nížin zcela zmizí a k tomu se postupně přidají i místa ve středních polohách. Ve vyšších polohách se sice přechodně budou objevovat srážky dešťové, ale sníh zde ještě zůstane, ale ubyde.

                                                                                                             COWS-INSTITUTIONKomentáře k článku

Radek říká
29.01.2013

Bydlím v hlubočkách a už taje na sjezdovce by ale snih mohl zůstat leží na ní přes půl metra sněhu když se zase ochladi bude se zasněžovat takže když sníh roztaje tak mi to nevadí hlavně když bude fungovat sjezdovka

*SUPERCELA* říká
29.01.2013

Ano, tak už to hold bývá. Rád bych ovšem zjistil, odkud Radku jsi? Budu mít pak lepší představu. Dnes v průběhu dne ještě přidám fotografie z Radíkova u Olomouce, kde leží ještě o 5 až 10 cm více.

Radek říká
28.01.2013

Máte pravdu u nás napadlo 16 cm teď máme 36 cm škoda že to v dalších dnech roztaje

*SUPERCELA* říká
28.01.2013

40 cm jsem myslel že leží na zemi cca 15 km východně od Olomouce v nadmořské výšce 500 m. Připadlo zde 15 cm a 25 cm už tu leželo. Jak vysvětluje už úvodní titulek, napadlo max. 20 cm. I tak je to ale slušná vrstva, kór ve městě.

Weather Storms Weather Storms říká
28.01.2013

Taková bezvýznamná okluze a kolik sněhu přinesla. My čekáme na tn od jihu a ono jen trochu zamrholí a slabě zasněží. Tak snad abychom vzývali okluze a rozpadající se fronty. Jinak by mně zajímalo v kterých místech napadlo až 40cm jak píšeš. U nás na vsetínsku padlo těch 15cm.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí