Moravu zasáhne trvalé sněžení

Mobil info: Do Česka bude postupovat frontální systém, souvysející s tlakovou níží nad středomořím. Od zitřejšího poledne do středečního večera může napadnout aź 30 cm nového sněhu. V Čechách se očekávají srážkové úhrny nižší, do 10, případně 15 cm nového sněhu. Upozornění na novou sněhovou pokrývku platí především pro Moravu a Slezsko. Situaci budu na dále upřesňovat. S pozdravem *SUPERCELA*/COWS-INSTITUTION


Komentáře k článku

*SUPERCELA* říká
15.02.2013

Je to možné, ale hlášeno jsem nic neměl, takže nevím. Podle souhrnu spadaných srážek v oblastech Hrubého Jeseníku napadlo za 48 hodin od 5 do 15 cm. Hlášeny jsem měl návěje a závěje s tím, že v mezi polních vesničkách bylo po vcelku velké rozloze naváto mnohem více sněhu než napadlo. Potvrzená pak byla i půl metrová nová vrstva sněhu v obytné části Domašova. Návěje se tvořily od nadmořských výšek 500 m a na jedny z nich jsem se jel podívat i do nedalekých Pohořan (500-600 m). Zde jsem nalezl dokonce až metrové návěje, ovšem nebyly rozsáhlé a nacházely se mimo obytnou část.

Jundrovské počasí říká
14.02.2013

V Jeseníkách nasněžilo během tohoto sněžení dokonce 35 cm sněhu za celkem 78 hodin trvalého sněžení. Tady se ta níže tedy vskutku vybáznila. Ale samozřejmě záleželo na místě, ohledně té sněhové pokrývky.

*SUPERCELA* říká
12.02.2013

Ty srážky teď nejsou tak úplně v pořádku. Nějak se to netradičně před příchodem do Olomouce rozpadá, to jsem ještě neviděl. Jinak od jihu stále pozvolna postupují srážky, takže možná do rána fakt něco připadne, uvidíme.

weather storms říká
12.02.2013

Jsem rád že už si mi konečně odpověděl. No ale ted s večerem už mám lepší náladu. Konečně to začalo a vypadá to že by ještě nějakou dobu mělo. no uvidíme zítra. Že by do rána napadlo těch slíbených 15cm. Když přes den nebylo nic. Jen at to vydrží a konečně řádně návalí.Že?????

*SUPERCELA* říká
12.02.2013

Já na tuto otázku nejsem schopen odpovědět. Vysvětlení by mělo podat ČHMÚ, protože já to taky nedokážu pochopit. Když modely předpovídají trvalé sněžení až do zítřejšího rána, (alespoň co se Moravy týče), tak by ty srážky měly z jihu přicházet. Jenže nastává problém, kdy se srážky odklání buď na jiná místa nebo se rozpadají již mnohem dříve než by původně měli. Z Tlakovými nížemi od jihu prostě nastávají problémi. Nikdy to nedopadne tak, jak je to v předpovědi podloženo. Když něco z toho jihu ještě přiklouzne, nepřinese to zdaleka takovou pokrývku jaká byla předpovězena. Ráno se naše interní modely shodovaly na situaci podobné předpovědi Aladina. Nyní mnoho ubraly. Stále ale ukazují přibývání srážek od jihu kolem 21:00 hodiny. Tak se uvidí, kdo má přesnější modely.

weather storms říká
12.02.2013

Kde se stala chyba u nás skoro vůbec nesněží. Je tu max. 1cm a už tu mělo být min 5cm. Zase to obešlo přes čechy a vysočinu. Odpoledne a k večeru by mohlo už sněžit jen na moravě a silně. To jsem tedy zvědav.

honza říká
11.02.2013

kdyby ten sníh co byl neodtál, mohla už být parádní vrstva. V Prnstějově sme měli skoro 20 cm. Teď by mělo napadnout minimálně 20 znova. Jinak na moravu už se něco žene :) :)

weather storms říká
11.02.2013

No snad už to konečně přijde. Vím otom ani jsem nepsal článek protože sou tu otom 3 dost výstižné. TAK AT NÁM MORAVÁKŮM KONEČNĚ NASYPE.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí