Jarní počasí vydrží až do Pátku

Počasí v Evropě bude i na dále ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše, jejíž střed bude ze severních částí Evropy pozvolna postupovat přes Evropu střední dále k jihovýchodu. Počasí u nás tak bude po většinu týdne slunečné, bezvětrné a teplé.

Česko se bude nacházet v centrální části tlakové výše a tak můžeme počítat se slunečným počasím a poměrně vysokými teplotami, které se budou pohybovat většinou od 12 do 17°C. V pátek kdy příliv teplého vzduchu před příchodem studené fronty vyvrcholí by nejvyšší denní teploty měli atakovat letních 20°C. Rychlost větru až do pátku nepřesáhne 6 m/s.

SUCHO A ZVÝŠENÉ EMISE

Výborné krásné a teplé počasí ideální na výlety má ovšem i svoji černou stránku. Půda je vysoušená a spodní vody je vzhledem k nedostatku sněhu v zimním období velmi málo. Zejména pro horské polohy může hrozit sucho s úbytkem pitné vody. V nižších polohách budou naopak překračovány limity polétavého prachu.

DÉŠŤ DORAZÍ AŽ O VÍKENDU

První déšť by měl podle posledních údajů dorazit během noci z pátku na sobotu. To by nás měla začít ovlivňovat studená fronta, která by mohla kromě deště přinést i první výraznější bouřky. Po přechodu studené fronty se o víkendu ochladí a teploty spadnou zpátky na hodnoty kolem 8°C.

STORMCHASING/CWS By: Fero -*McM*- (Vydáno 10.03.2014 ve 16:00 SEČ)Komentáře k článku

tom-791 říká
13.03.2014

Neberu Vám, že je to komentář aktuálních modelových prognóz, jen se mě zdál styl toho komentáře nadsazen, přiostřen. Jinak v pořádku a \\\\\\\"vyplÝvá\\\\\\\".

*SUPERCELA* říká
13.03.2014

Články, které vycházejí z tohoto blogu nikdy nejsou kopírovány či citovány z jiných serverů a jako zdroje informací jsou ve vetšině případů používány modelové předpovědi upravené tak, aby jim zde člověk lépe porozuměl. Obsah článku tak může být stejně rozmanitý jako modely udávající ráz počasí v následujících dnech. Jen tak pro zajímavost, kolik lidí nerozumí meteorologickým modelům? Článek musí jednoznačně znít tak, jaká je v dané chvíli situace a že je psán bulvárně? To bych nejspíš musel do článku ještě vepsat, že o víkendu hrozí sněhová kalamita... Ne, vážně, to že článek hovoří o tom, jaké bude panovat počasí v dalších dnech, neznamená že je napsán bulvárně, nejspíš by pak byly bulvární i modely, ze kterých článek vyplívá.

tom-791 říká
10.03.2014

Do podrobné předpovědi na víkend bych se ještě rozhodně nepouštěl, o předpovědi bouřek ani nemluvím. Zatím to rozhodně nevypadá tak jistě, aby bylo možno potvrdit určitý scénář, který modely nabízejí. Citujete-li bulvární zdroje a chcete zde mít seriózní informace, nečiňte tak.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí