Bouřky 03.05.

Přes naše území postupovala studená fronta, na které se v průběhu dne, ale také noci vytvářely četné přeháňky a bouřky. Na některých místech napršelo i 70 mm srážek. Bouřky byly ojediněle doprovázeny i kroupami.

SOUHRN

Slabé bouřky se vyskytovaly již z rána a to na Moravě a v západních Čechách. Ty v průběhu rána slábly a tvořily přeháňky, jejichž déšť často ani nedopadával na zemský povrch. Dopoledne se oblačnost na Moravě protrhala na skorojasno nebo jasno.

První bouřky se začaly vytvářet v Krkonoších a následně i na ČMV. Na radarovém snímku jde dobře vidět první jádro bouřky na Svitavsku. Právě tam se postupně bouřek vyskytovalo nejvíce. Dobře to jde vidět na dalším obrázku z meteorologických radiolokátorů. V bouřkách se zde vyskytly i kroupy a silnější blesková aktivita, která je zase dobře vidět na snímku z detekce blesků. Bouřky tvořily srážkové pole, které by pokrylo ve srovnání komplet celou Moravu a Slezsko.

 

(Snímek z družice NOAA, pro větší rozlišení klikněte zde)

Odpoledne se začaly vytvářet bouřky i na Moravě a ve Slezsku, už jich ale nebylo tolik. Na snímku z družice NOAA si také můžeme všimnout že se bouřky vyskytovaly na poměrně hodně velkém území. Ve večerních hodinách začala bouřková aktivita slábnout, aspoň teda na území Čr, v jiných sousedních i nesousedních státech se bouřky opět udržovaly i po celou noc.

Archiv radarových snímků

Radarový snímek (3), radarový snímek (4)

Zdrojem snímků je Český Hydrometeorologický Ústav                    COWS-INSTITUTIONKomentáře k článku

Supercela*cows říká
03.05.2012

V jihozápadní a západní polovině Česka je dnes pro bouřku jen minimální pravděpodobnost. Vyskytnout se může ojedinělá, jejíž intenzita bude z největší pravděpodobnosti slabá.

jarda říká
03.05.2012

teď se na té bouřce vyskytují asi aj kroupy. vyskytne se dnes něco aj v budějovicích podle předpovědi asi nee že ?Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí