Vydatný déšť opět rozvodní hladiny řek

Počasí v severní Evropě začala ovlivňovat tlaková níže, jejíž okluzní fronta zasahuje do počasí v Česku. Ta přináší trvalé a mnohdy i vydatné srážky. Český Hydrometeorologický ústav vydal i varování na výskyt extrémních srážek a následných vzestupů hladin řek.

- Již od včerejšího dne v centrální části Česka vytrvale a vydatně prší. Déšť opět zasahuje pohoří Krkonoš a Šumavy. Již v těchto chvílích některé řeky odvodňující toky s ČMV dosahují 2 a 3 SPA. Sotva se lidé vzpamatovávají s povodní které Čechy zasáhly před deseti dny, hrozba povodní je tu znovu!. Zatímco Labe a Vltava se již bezpečně usadily ve svých korytech, netrvalo dlouho a hladiny opět stoupají. Tentokrát by to ovšem nemělo přerůst až tak v kritickou situaci.

Deště ještě zasáhnou Moravu, ale ne v takové síle jak se původně předpokládalo

Poněvadž se hlavní srážkové pole stále udržuje na západní polovině Česka, Morava si zatím může se vzestupy hladin oddychnout. Nenaprší zde tolik, kolik se původně předpokládalo. Pohoří Jeseníků a Beskyd, které odvodňují 3 významné řeky, dostanou dešťovou nadílku během dnešní noci a zejména pak pohoří Jeseníků ještě ve středu během dne. Na Beskydsku naprší do zítřejšího večera kolem 20 mm srážek a na Jesenicku se počítá s úhrny do 60 mm, což není tolik proto, aby se významná řeka Morava vylila ze svého koryta, jako tomu bylo v roce 2006 či ještě horší situace v roce 1997.

Povodně by se s touto tlakovou níží opakovat neměli

Srážkové pole, které teď ovlivňuje více západní polovinu Česka začne večer ustupovat zpátky nad východní polovinu a během noci se odkloní i více k severu. Řeky které nyní dosahují 3 SPA, tak mohou kulminovat již v průběhu noci a následně se budou vracet do svých koryt. Nejpozdější kulminace bude na řece Labe. To by mělo dosáhnout pravděpodobně 2 SPA. Ve středu večer trvalé srážky definitivně ustoupí.

                                                                                                          COWS-INSTITUTIONKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí