Vedra vystřídají silné bouřky!

Zítra počasí u nás začne ovlivňovat zvlněná studená fronta, která během noci na pondělí a zejména v pondělí přinese vydatné srážky a intenzivní bouřky. Před ní u nás vyvrcholí příliv tropického vzduchu od jihu.

Během zítřejšího dne bude ve střední Evropě vrcholit příliv tropického vzduchu od jihu. Nejvyšší denní teploty se budou šplhat většinou na hodnoty od 31 do 35°C, v 1000 m to budou teploty okolo 27°C. Do platnosti se tak dostala výstraha Českého Hydrometeorologického Ústavu na vysoké teploty (nízký stupeň nebezpečí) a nebezpečí požárů (nízký stupeň nebezpečí), pro kraje: celá ČR. Výstraha platí od 18.07.2014 - 11:00 do 21.07.2014 - 20:00 místního času (SELČ). Během zítřka pak bude z největší pravděpodobností vydána i výstraha na silné bouřky. 

ZVLNĚNÁ STUDENÁ FRONTA A BOUŘKY

- Nyní ovlivňuje oblasti Francie, kde mimo jiné hrozí i velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami až 50 mm, kroupami o velikostech až 3 cm a silnými nárazy větru. V jižních částech Francie jsou pak založeny i vhodné podmínky pro zrod supercel a případného výskytu tornáda. Během noci se bude fronta jen pozvolna "stěhovat" k západnímu Německu a síla bouřek značně zeslábne.

K nám dorazí zvlněná studená fronta během zítřejšího večera a s ní se mohou na jihozápadě/západě, objevit první bouřky. Více se jich začne od západu objevovat v průběhu noci na pondělí. Doprovázet by je měli především vydatné srážky a vysoká blesková aktivita. Během pondělí můžou bouřky doprovázet také kroupy a přívalové srážky s úhrny až 40 mm, tedy 40 litrů vody na 1 metr čtverečný.

Ani v úterý nečekejme výraznou změnu, snad jen tu, že nejvyšší denní teploty na místo 34°C, spadnou na hodnoty kolem 23°C. Přes den bude oblačno až zataženo a na většině území se vyskytne déšť nebo přeháňky a stále se mohou vyskytovat i bouřky, avšak mírnějších intenzit.

STORMCHASING/CWS/ By: Fero -*McM*- (Vydáno 19.07.2014 ve 18:30 SELČ)Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí