Sicílii a Sardinii bičují velmi silné bouřky

Už pár dnů se v oblasti Italských ostrovů Sardinie a Sicílie vyskytují velmi silné bouřky, které již způsobily značné škody. Zaznamenány byly nejen přívalové srážky a silné krupobití, ale i velmi silný vítr, několik tromb a ojedinělá tornáda.

Již několikátý den se Italské ostrovy Sardinie a Sicílie potýkají s velmi silnými bouřkami, které doprovází přívalové srážky, kroupy, silný vítr a ojedinělá tornáda. Do oblasti proudí teplý vzduch od jihovýchodu, kterou v posledních dnech ovlivňovala tlaková níže. V oblasti se rovněž vyskytoval poměrně výrazný střih větru, čímž se tvořily dobře izolované konvektivní bouřkové buňky (supercely). Na nich pak bylo pozorováno několik tromb a potvrzených tornád. Na několika místech napršelo až 200 mm srážek za 24 hodin.

                                             (Fotografie způsobených škod)

Mezi nejpostíženější oblasti patří Enna, Ragusa, Siracusa, Catania, Messina, Friuli, Veneto, Ligurie, Toskánsko, Umbria, Lazio, Kalábrie. Ve všech zmíněných oblastech platil v posledních dnech nejvyšší extrémní stupeň nebezpečí týkající se především vydatných dešťů a silných bouřek, které mohli doprovázet prakticky všechny nebezpečné doprovodné jevy (včetně tornád). Jedno z nejničivějších tornád se vyskytlo 05.11. mezi městy Catania a Aci Castello, kde dle dostupných zdrojů, působilo hmotné škody. Strhávalo střechy, vyvracelo stromy nebo přetrhávalo dráty el. vedení na poměrně velké části obydleného území. Hlavním průvodcem bouřek bylo i silné krupobití a přívalové srážky, které zaplavovaly ulice hned v několika městech.

 

S vysokým stupněm nebezpečí se vzhledem k akumulaci velkého množství srážek a následným vzestupům hladin řek, potýkají oblasti Friuli Venezia Giulia, západní Lombardie, Modena a Reggio Emilia. Dále je prodloužena výstraha s extrémním stupněm nebezpečí, která zůstane v platnosti do 12.11. 22:00 SEČ. a platí pro oblasti Ligurie, Toskánsko, Magra, pobřeží Versilia a pro ostrovy Toskánského souostrový. Vysoký stupeň nebezpečí pak platí pro jižní Piemonto, severovýchod Lombardie, západní oblasti Emilia a Toskánska, severní Lazio a jižní Sardinie. Nízký stupeň nebezpečí pak platí pro ostatní části Sardinie a Sicílie.

 

Oblast stále ovlivňuje brázda nižšího tlaku vzduchu a tak budou bouřky v následujících hodinách pokračovat. Nejvíce bouřek by se mělo objevovat v oblasti Sicílie, kde se stále může vyskytnout i ničivé tornádo. V dalších dnech bude brázda nízkého tlaku slábnout a bouřkové "pole" se odsune dále k východu, kde zřejmě ovlivní i Řecké území, tam už ale nebudou bouřky zdaleka tak silné, jako v posledních dnech ve výše zmíněných lokalitách.

Více videí na kanále THE STORM

STORMCHASING/CWS/ By: Fero -*McM*- (Vydáno 11.11.2014 ve 10:15 seč)


Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí