O víkendu déšť a ochlazení

Zítra počasí u nás začne ovlivňovat studená fronta, která přinese nad naše území srážky v podobě deště, v horských oblastech i sněžení. Za ní k nám rychle pronikne chladný vzduch od severozápadu.

Zatímco celý pracovní týden jsme si mohli užívat abnormálně teplého a slunečného počasí díky rozsáhlé tlakové výši nad Evropou, o víkendu se už budeme muset uspokojit pouze s teplotami okolo 9°C a na cesty si nezapomenout deštník. Přes naše území totiž bude přecházet studená fronta a z ní bude na většině našeho území vypadávat déšť. V neděli pak studenou frontu vystřídá fronta teplá, která ovšem přitáhne do nového pracovního týdne opět vyšší teploty, ale obloha zůstane oblačná s občasným deštěm.

Zítra při polojasné obloze teploty na jihovýchodě území mohou ještě vyšplhat až ke 14°C, na ostatním území už bude panovat zataženo s občasným deštěm, který se během dne rozšíří i na jihovýchod. Ojediněle se může během dne vyskytnout i bouřka a to zejména na severu území. Po delší době zesílí i vítr, který bude foukat od západu až severozápadu rychlostí přibližně od 6 do 12 m/s, v nárazech kolem 15 m/s, na horách až s nárazy kolem 20 m/s. Podobný ráz přinese i neděle. Taktéž bude panovat oblačno až zataženo a na většině území s deštěm. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí od 7 do 11°C. Ještě je také nutné podotknout že v polohách přibližně nad 1000 m se budou vyskytovat srážky smíšené nebo sněhové, které se zejména v nočních hodinách mohou přechodně dostat i do poloh ležících v nadmořských výškách kolem 500 m.

V dalších dnech bude proměnlivá oblačnost s přeháňkami, které by i na horách měli být dešťové. Denní maxima se budou opět pohybovat mezi 12 a 17°C.

DNES REKORDNĚ VYSOKÉ TEPLOTY

Dnešní den se s velkou pravděpodobností projeví rekordními teplotami. Ty během dne šplhají na hodnoty kolem 17°C. Výsledky o rekordech budou ale k dispozici až ve večerních hodinách, ale už teď je známo že nejvyšší teplota bude pravděpodobně naměřena někde na jihu Moravy.

STORMCHASING/CWS By: Fero -*McM*- (Vydáno 14.03.2014 ve 16:00 SEČ)Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí