Hrozí silné bouřky a vydatný déšť

Počasí u nás začíná ovlivňovat zvlněná studená fronta, za ní k nám pronikne chladnější vzduch od severu. Na frontě se objeví přeháňky, intenzivní bouřky a postupně i vydatný déšť

Naše území se před příchodem fronty stále udržuje v teplém a labilním vzduchu, který v doprovodu se zvlněnou studenou frontou bude vytvářet poměrně silné bouřky. Ty se během dopoledních a odpoledních hodin budou vytvářet místy, nejčastěji v Čechách a na ČMV, ojediněle pak i jinde a budou doprovázeny jak přívalovými srážkami tak i kroupami nebo silnými nárazy větru. Postupně zejména ve večerních hodinách by měli bouřky zasahovat nejčastěji východní část republiky a v první polovině noci doznívající bouřky ještě stále jihovýchod Moravy. S rozpadem denních bouřek se pak přidá i několik dešťových "polí", ve kterých může během noci na některých místech napršet kolem 30 mm srážek, v samotných bouřkách se bude jednat většinou o srážkové úhrny mezi 15 až 35 mm, ojediněle až 40 mm.

V nočních a zpočátku i zítřejších hodinách tedy počítejme se zataženou oblohou a občasným deštěm, který bude zejména v nočních hodinách, místy i vydatný. Zítra budou srážky od severozápadu pozvolna ustávat a oblačnost se začne protrhávat. Za frontou se ale poměrně citelně ochladí. Zatímco na jihovýchodě Moravy můžou denní maxima vyšplhat až k 16°C, v Čechách se budou pohybovat pouze mezi 6 a 10°C, v polohách nad 1000 m tak budou srážky většinou sněhové. Postupně se ale v dalších dnech začne opět oteplovat, srážek ale zůstane stále dost.

STORMCHASING/CWS/ By: Fero -*McM*- (Vydáno 02.05.2014 ve 15:00 SELČ)Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí