Do Česka vtrhne silný vítr

Silný až velmi silný vítr nás potrápí až do sobotního odpoledne. Nejsilnější hrozí v horských oblastech na severu území, kde může v nárazech dosahovat až kolem 35 m/s (125 km/h). Situaci pak bude ze čtvrtka na pátek komplikovat sněžení. Od vyšších poloh se budou tvořit četné sněhové jazyky a závěje.

Za vítr může především tlaková níže, která se svým středem bude postupovat přes Skandinávii dále k východu. Její jižní okraje pak budou zasahovat do počasí u nás. S tlakovou níží pak bude spojena studená fronta, která nás začne ovlivňovat už dnes večer. Projeví se spíše slabým občasným sněžením, které bude četnější na severu území. V polohách pod 400 m se bude jednat většinou o srážky smíšené nebo dešťové. Zítra k nám pak dorazí okluzní fronta na které se srážky projeví četněji. Ze čtvrtka na pátek se očekává sněžení v kombinaci se silným, na severu v horských polohách až velmi silným větrem. Napadnout může až 15 cm nového sněhu, avšak se nebude jednat o souvislou sněhovou pokrývku.


Zdroj: denik.cz

Výstraha na silný vítr bude v platnosti od čtvrtka do sobotního poledne. Na jihu či jihozápadě se očekávají maximální nárazy větru do 20 m/s, na ostatním území i kolem 30 m/s a na severu ojediněle i více jak 40 m/s. V nížinách pak bude foukat čerstvý až silný vítr 6-14 m/s, který v nárazech může limitovat 25 m/s. Meteorologové proto upozorňují, řádně zabezpečit okna (zavřít za kliku), volně položené předměty lehčí jak 1 kg přemístit do uzavřeného prostoru, nepohybovat se v blízkosti stromů a pro vaše dobro přeparkovat auta (pokud možno do garáže) nebo alespoň na volné prostranství. (pod stromy autům nemusí být dobře). Dbejte i na vlastní bezpečnost a pamatujte že chůze či jízda proti nárazům větru 25 m/s a více v kombinaci se sněžením je vysoce nebezpečná. Pokud nutně nepotřebujete, zejména ze čtvrtka na pátek, nikam nevyjíždějte.

Ve čtvrtek se může objevit i bouřka

S přechodem okluzní fronty se na severozápadě území můžou vyskytovat ojediněle i bouřky. Ty mohou být na toto roční období charakteristycky slabé, ovšem v kombinaci se silným větrem, sněžením či deštěm a větrem ze samotné bouřky se i tyto mohou považovat za nebezpečné.

STORMCHASING-CWS (By: Supercela (Fero) Aktualizováno: 2013, 04.12., 14:15Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Chcete vědět jestli jsme zrovna k dispozici na tomto webu? Zde vidíte: OFFLINE

 

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
BLOB NEBUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ Z DŮVODŮ ČASOVÉHO OMEZENÍ AKTUALIZOVÁN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

AKTUÁLNÍ POZICE: OLOMOUC (227 M)

E-MAIL: stormchasing.cws.info@email.cz *** POSLEDNÍ AKTUALIZACE PROBĚHLA: 22.03.2019 VE 00:37 SEČ *** TEPLOTA: 3,0°C

TIP: Navštivte stránku NEJBLIŽŠÍ WEBKAMERA

NÁVŠTĚVNOST BLOGU ZA 24 HODIN: - ZOBRAZENÍ

NÁVŠTĚVY ONLINE "?"

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí